Warsztaty produktów turystycznych w Bielsku Białej

Warsztaty produktów turystycznych w Bielsku Białej

W dniach 24-25.01.2013 w Hotelu Dębowiec w Bielsku Białej Śląska Organizacja Turystyczna zorganizowała spotkanie branży turystycznej. Alicja Kosicka i Jarosław Marciuk uczestniczyli w spotkaniu w roli ekspertów turystycznych i moderatorów dyskusji. Było to pierwsze, od dłuższego czasu,  tego typu spotkanie dla przedstawicieli instytucji zajmujących się promocją turystyczną w województwie śląskim. Jednym z głównych celów była wzajemna wymiana  informacji o zrealizowanych i planowanych działaniach.
 
Pierwszego dnia informacje dotyczące zrealizowanych i planowanych projektów zaprezentowali przedstawiciele Śląskiej Organizacji Turystycznej (Śląskie Smaki, Szlak Zabytków Techniki), Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (Sezon na Śląskie, Industriada), urzędów miejskich, powiatów, lokalnych organizacji turystycznych, związków i stowarzyszeń.
 
Drugi dzień  prowadzony przez ekspertów Inspiros Consulting Group poświęcony był przedstawieniu dobrych praktyk w tworzeniu i rozwoju produktów turystycznych, promocji w Polsce i zagranicą oraz wnioskom i dyskusji (obecne i potencjalne obszary współpracy, nowe pomysły i planowane  działania, Informacja Turystyczna w Województwie Śląskim, dobre praktyki polskie i zagraniczne w kreowaniu produktów turystycznych, trendy w turystyce, regionalna polityka kształtowania produktów turystycznych).