Provestigo – strona projektu Program promocji i rozwoju tras rowerowych w Polsce Wschodniej

Provestigo – strona projektu Program promocji i rozwoju tras rowerowych w Polsce Wschodniej

Do zadań ekspertów z Inspiros Consulting Group w projekcie „Program promocji i rozwoju tras rowerowych w Polsce Wschodniej na lata 2013-2020″ należało stworzenie strony internetowej projektu.  Strona projektu dostępna jest pod adresem www.provestigo.pl

Oprócz informacji o projekcie stworzony został blog Marcin w podróży. Blog to relacja z rowerowego audytu planowanych tras rowerowych w Polsce Wschodniej. Doświadczony rowerzysta  przejedzie blisko 2 000 km wzdłuż planowanych tras weryfikując jej atrakcyjność, otoczenie przez które przebiega i lokalizując proponowane miejsca odpoczynku rowerzystów.

Do pomysłu stworzenia bloga dołożyliśmy naszą wiedzę  i doświadczenie w mediach społecznościowych. Bloger – rowerzysta relacjonuje codziennie swoją podróż na blogu oraz na Facebooku, Twitterze, Google+,  Instagramie oraz robi meldunki na Foursquare.

Po założeniu profili w social media, odpowiednim zsynchronizowaniu publikowanych w nich treści ze stroną internetową, przeszkoliliśmy audytora z ich korzystania. Podczas podróży rowerzysta wykorzystuje smartfon Samsung Galaxy SIII Mini.

Wartością dodaną dla osób obserwujących rowerzystę jest możliwość śledzenia danych z przejazdów poszczególnych odcinków (trasa, czasy, wysokości, liczba spalonych kalorii, itp) serwisach Traseo Endomondo.

Istotną częścią strony jest moduł badawczy firmy Res Public. Wyniki ankiety będą miały wpływ na utworzenie szlaków rowerowych, które utworzą spójną trasę rowerową biegnącą przez pięć województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, i warmińsko-mazurskie.

Fundusze Europejskie – dla Rozwoju Polski Wschodniej. Projekty “Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej” oraz „Trasy rowerowej w Polsce Wschodniej-promocja” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.