Visitkujawsko-pomorskie.pl oficjalny serwis turystyczny województwa

Visitkujawsko-pomorskie.pl oficjalny serwis turystyczny województwa

Oficjalny portal turystyczny Województwa Kujawsko-Pomorskiego visitkujawsko-pomorskie.pl został stworzony przez Inspiros w roku 2008. Na zlecenie Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej podjęto działania: opracowanie struktury portalu, projekt graficzny, stworzenie i uruchomienie portalu opartego na CMS.

W latach 2009 i 2010 Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczne powierzyła Inspiros zarządzanie promocję portalu. Dodatkowo założono i prowadzono fanpage na Facebooku oraz tworzono sieć współpracy kujawsko-pomorskiej branży turystycznej.

W opublikowanym w magazynie Rynek Podróży rankingu Regionalnych Organizacji Turystycznych za 2010 rok, w kategorii: „Liczba odwiedzin na portalu administrowanym przez ROT” portal www.visitkujawsko-pomorskie.pl znalazł się na 1 miejscu. Celem rankingu była sprawiedliwa ocena oraz w miarę obiektywny obraz analizowanego segmentu turystyki. Wzięło w nim udział 15 spośród 16 polskich Regionalnych Organizacji Turystycznych.

Portal www.visitkujawsko-pomorskie.pl znalazł się także w gronie zwycięzców trzeciej edycji konkursu Złote Formaty w prestiżowym konkursie Festiwalu Promocji Miast i Regionów. Oficjalny portal turystyczny województwa kujawsko-pomorskiego, zajął II miejsce spośród 29 zgłoszonych w 2009 roku projektów serwisów turystycznych.