Szkolenia Welcome to Gdańsk – Droga idealnego Informatora turystycznego

Szkolenia Welcome to Gdańsk – Droga idealnego Informatora turystycznego

„Droga idealnego Informatora” w projekcie „Welcome to Gdańsk” Gdańskiej Organizacji Turystycznej to szkolenia dla pracowników Informacji Turystycznej z Gdańska, Sopotu i Gdyni. Cykl szkoleń obejmował tematy: Etapy profesjonalnej rozmowy z elementami sprzedaży oraz Znaczenie różnic kulturowych w obsłudze ruchu turystycznego.

Szkolenia prowadzone przez trenerów Inspiros Consulting Group odbywały się w Hotelu Radisson Blu w Gdańsku, przy ulicy Długi Targ 19, w okresie maj- czerwiec 2011r.

Tematy zajęć zostały przygotowane szczególnie z myślą o pracownikach obiektów kulturalnych, muzealnych, noclegowych oraz Informatorów Turystycznych tak, by dobrze przygotować się do nadchodzącego sezonu turystycznego oraz obsługi klientów podczas dużych wydarzeń odbywających się w przyszłości w Trójmieście, takich jak m.in. Euro 2012.

 

„Droga idealnego Informatora” Szkolenia dla pracowników Informacji Turystycznej

Szkolenie 1 : „W centrum informacji” – etapy profesjonalnej rozmowy z elementami sprzedaży.

Celem szkolenia jest trening umiejętności komunikacyjnych oraz doskonalenie technik sprzedaży. Zajęcia prowadzone będą z użyciem kamery wideo w oparciu o symulacje sytuacji zawodowych, odgrywanie ról, case study.

Czas trwania szkolenia – 1 dzień (8 godzin)

Uczestnicy przećwiczą zachowania dotyczące rozwiązywania trudnych sytuacji w pracy informatora turystycznego. Po szkoleniu uczestnicy będą potrafili właściwie ocenić sytuację, będą znali zasady postępowania w trudnych sytuacjach i będą potrafili je zastosować. Uczestnicy szkolenia poznają metody i narzędzia prezentacji i argumentacji, dowiedzą się jak prowadzić skuteczną promocję i sprzedaż lokalnych produktów turystycznych.

Szkolenie 2 : „Co kraj to obyczaj”- znaczenie różnic kulturowych w obsłudze ruchu turystycznego.

Celem szkolenia jest rozwój kompetencji kulturowych i modyfikacja postaw wobec odmiennych kulturowo narodowości. Podczas zajęć prowadzone będą ćwiczenia z zakresu programu wielokulturowego. Uczestnicy pracować będą zespołowo.

Czas trwania szkolenia – 1 dzień (8 godzin).

Po szkoleniu uczestnicy będą znali najważniejsze różnice kulturowe, zwyczaje i tradycje narodowe. Dowiedzą się jakich błędów unikać w komunikacji międzykulturowej. Poznają wymiary kultury i modele różnic międzykulturowych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej www.welcometogdansk.com.pl,