Wybraliśmy Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Pomorskiego – Certyfikat POT 2013

Wybraliśmy Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Pomorskiego – Certyfikat POT 2013

Decyzją Komisji Konkursowej laureatami tegorocznego konkursu na produkt turystyczny województwa pomorskiego zostały produkty  Jarmark Cysterski w Pelplinie oraz Linia turystyczna ekologicznych busów Eco-Line w Sopocie. Komisja zdecydowała się również na uhonorowanie specjalnym wyróżnieniem jeszcze jednej inicjatywy: Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku koło ŁebyNowością w regulaminie konkursu regionalnego jest również wytypowanie spośród laureatów poprzednich edycji jednego kandydata, który ponownie będzie miał szansę powalczyć w stolicy o najwyższy laur. W tym roku do konkursu po raz kolejny stanie Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, jedna z największych i najbardziej widowiskowych imprez kulturowych wkomponowanych w przestrzeń miejską Gdańska.

Po raz trzeci reprezentant Inspiros Consulting Group (Jarosław Marciuk) był członkiem Pomorskiej  Komisji Konkursowej w regionalnym etapie Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny- Certyfikat POT. Członkami Komisji byli również: Marta Chełkowska,  Krystyna Hartenberger-PaterJacek ThielMarta NicgorskaKazimierz Netka i Ewa Kowalska. W tym roku po raz pierwszy kandydaci oceniani byli także za pomocą aplikacji online Polskiej Organizacji Turystycznej.

Laureaci etapu regionalnego zgłoszeni zostaną do eliminacji ogólnopolskich, w ramach których walczyć będą o uzyskanie Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej, gwarantującego dostanie się do elitarnego grona topowych produktów Polski promowanych w ramach realizowanych przez POT kampanii krajowych i zagranicznych.

Oficjalne wręczenie nagród laureatom pomorskim będzie miało miejsce w trakcie trwania regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 4 października w Gdyni. Zarówno Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, jak i Członkowie Komisji Konkursowej serdecznie gratulują zwycięzcom i trzymają kciuki za ich powodzenie w etapie krajowym.