Konferencja Kultura i Turystyka miejsca spotkań w Łodzi

Konferencja Kultura i Turystyka miejsca spotkań w Łodzi

W dniach 6 i 7 listopada odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja – „Kultura i Turystyka – miejsca spotkań”. Wydarzenie to koordynowane jest przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego przy współpracy z Instytutem Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego. Zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów do poprowadzenia warsztatów podczas drugiego dnia konferencji w Łodzi. Temat naszych warsztatów to „5 udowodnionych kroków do sukcesu w nowym marketingu”.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konferencji są miejsca, które przyciągają zarówno turystów jak i miłośników kultury. Wiele z tych obiektów znajduje się na światowej liście dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO, są obiektami historycznymi. Jednak miejsca spotkań powstają również współcześnie. Takie jak centra nauki czy też parki rozrywki.

Głównym aspektem organizacji konferencji jest współpraca instytucji kultury z podmiotami branży turystycznej. Integralnym punktem będzie dyskusja oraz wymiana poglądów na temat tego jak dobrze kształtować bezpieczną atrakcyjną oraz przyjazną przestrzeń spotkań, która będzie potęgowała i wzbogacała przeżycia turysty przy kontakcie z kulturą. Szczegółowo omówione zostaną zarówno tradycyjne atrakcje kulturowe takie jak muzea, galerie czy teatry, ale też te nowoczesne: parki rozrywki, centra handlowo-rozrywkowe, centra nauki i techniki.

W ramach łódzkiej konferencji poza analizami i panelami dyskusyjnymi odbędą się również warsztaty. Warsztaty, będące okazją do wymiany doświadczeń oraz kształcenia praktycznych umiejętności w zakresie tworzenia i promowania produktów turystycznych, marketingu miejsc, a także nowoczesnego zarządzania instytucjami kultury i turystyki. W tej edycji ich tematy to: „5 udowodnionych kroków do sukcesu w nowym marketingu” (prowadzący Alicja Kosicka i Jarosław Marciuk) oraz  ”Od osobowości do produktu turystycznego, czyli komunikacja reprezentantów różnych gałęzi nauki i biznesu” (prowadząca Agnieszka Nadstawna-Latawiec). Rejestracja na konferencję warsztaty na stronie konferencja2013.rotwl.pl/rejestracja

Konferencja odbędzie się w Hotelu DoubleTree by Hilton mieszczącym się przy ulicy Łąkowej 29 w Łodzi. Rejestracja on-line na konferencję jest możliwa do 31 października br.

VII Ogólnopolska Konferencja „Kultura i Turystyka– miejsce spotkań” jest dofinansowywana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki na rok 2013. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.konferencja2013.rotwl.pl
źródło: info. pras.