Bursztyn inspiruje Pomorskie – promocja na autostradach Europy

Bursztyn inspiruje Pomorskie – promocja na autostradach Europy

„Bursztyn inspiruje Pomorskie” z takim przesłaniem na drogi Europy wyrusza nietypowy „wysłannik” Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. TIR, którego naczepę zmieniono w nośnik reklamowy i wykorzystano do promocji regionu pomorskiego, jako bursztynowej destynacji turystycznej.


Akcja potrwa przez najbliższe pół roku, a samochód spotkać na najbardziej uczęszczanych drogach w krajach, z którymi województwo posiada bezpośrednie połączenia komunikacyjne – podkreśla Krystyna Hartenberger – Pater, z-ca dyrektora biura PROT.

Dodatkowo na potrzeby akcji przygotowana została specjalna anglojęzyczna strona internetowa www.amber-route.eu, wskazująca odbiorcom szereg cennych informacji na temat „złota Bałtyku”. Również w samym województwie, za pośrednictwem SKM, realizowana jest kampania promocyjno-informacyjna, skierowana do mieszkańców i turystów wypoczywających na Pomorzu.

Akcja „Bursztyn inspiruje Pomorskie” Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej realizowana jest we współpracy z miastami: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk i Pruszcz Gdański , a także SKM oraz firmami S&A i PMP Transport Kowaccy sp. j.